2 punkty widzenia #IEM2016
2 punkty widzenia #IEM2016

 

Chcę wam przedstawić moją opinię, jako cosplayer’a i zwykłego uczestnika,  na temat tegorocznych finałów Intel Extreme Masters. Jest to wydarzenie szczególnie ważne dla mnie, ponieważ razem z nim minął rok mojej przygody z cosplay’em. Przez to moje oczekiwania były na bardzo wysokim poziomie i na szczęście ESL im podołał.


Uczestnik

Chodząc bez stroju, mogłem odwiedzić każde stoisko, sprawdzić co one oferują, pograć i pooglądać mecze bez żadnych problemów. Nie było ogromnych tłoków, zatorów przy wejściach, ani „stad” dookoła sławnych ludzi. Jedzonko było zadziwiająco dobre i w niektórych foodtrack’ach w dobrych cenach, jak na tego typu imprezę. Z tego co słyszałem, to nawet słynna kolejka bezpłatnego wejścia była w tym roku znośna i była prawdziwą kolejką, a nie tłumem. Dzięki luźnemu chodzeniu, mogłem też poszukać ludzi których chciałem spotkać. Zarówno z organizacji jak i klimatu jestem jak najbardziej zadowolony i jako osoba będąca na każdym IEM’ie odbywającym się w Polsce, jeszcze od czasów gdy nie były to finały, stwierdzam, że był to najlepszy IEM ze wszystkich !


Cosplayer

 Na żadnym wydarzeniu nie chodzi mi się w stroju tak dobrze jak na IEM’ie. Takie odczucia miałem podczas mojego pierwszego wyjścia w stroju rok temu i takie same odczucia miałem w tym roku. Nie mam pojęcia czym jest to spowodowane. Jako uczestnik oficjalnego ESL’owego konkursu cosplay, czuję się w obowiązku do pochwalenia jego organizacji. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś inny niż aktualne organizatorki mógł tak dobrze poprowadzić wszystko od początku do końca. Dla mnie są one niezastąpione ! W tym wszystkim zdziwili mnie ludzie swoim zachowaniem, które według mnie było o wiele lepsze niż rok temu. Mianowicie, byli milsi i ostrożniejsi. Oczywiście nie wszyscy, ale na pewno było lepiej. Dzięki strojowi i uprzejmości ludzi, udało mi się szybko dostać do mojego ulubionego stream’era Spazie’go, któremu wręczyłem prezent i z którym zrobiłem sobie zdjęcie drugi rok z rzędu !

12833461_983131995056235_1399393559_n


Podsumowując, z obu perspektyw był to niesamowity i najlepszy IEM ze wszystkich. Jeśli ktoś z was miał lub ma wątpliwości czy warto jeździć na takie imprezy, to mam nadzieję, że po przeczytaniu tego wpisu zdecyduje się chociaż raz wybrać na takie wydarzenie.

Dodane przez: Bartek Przybyłka 0 Komentarzy