King of the Disboard ! Jak stworzyć koronę ?
King of the Disboard ! Jak stworzyć koronę ?

Zabrałem się do pracy nad kolejnym cosplay’em i jednocześnie pierwszym strojem z Anime, a mianowicie za Sorę z No Game No Life.

Chciałbym wam pokazać proces tworzenia jedynego elementu który nie jest do końca ubraniem, czyli  Korony.

Wszystko zacząłem od w miarę starannie wykonanego szkicu. Najważniejsze w szkicu jest to aby rozmiar korony rozrysować do rozmiaru Kryształów którymi ozdobimy koronę.Następnie odrysowałem szkic na piance (można użyć również worbli), wyciąłem podstawę korony i przymierzyłem kryształy.Kolejnym krokiem było nałożenie na podstawę korony podkładu malarskiego. Nie wyszło mi to zbyt dobrze ponieważ nałożyłem tylko jedną warstwę.


Po wyschnięciu podkładu  zabrałem się do malowania ! Użyłem do tego spray’u i osobiście polecam kolory złote niemetaliczne. Po pomalowaniu jednej strony dobrze jest zostawić ją do wyschnięcia przez resztę dnia, i dopiero kolejnego dnia zabrać się za drugą stronę.

 Przedostatnim etapem było podklejenie kryształów od dołu folią aluminiową która podkreśli ich kolor. Zarówno folię do kryształów jak i kryształy do podstawy korony przykleiłem klejem cyjanoakrylowym. Po przyklejeniu ozdóbek dobrze jest wygiąć koronę w taki sposób w jaki ją skleimy aby zobaczyć gdzie trzeba jeszcze podkleić kryształy.

Na końcu skleiłem podstawę korony z tyłu klejem cyjanoakrylowy. I oto jak powstała moja korona do cosplay’u Sory.

Piankę zakupiłem na stonie coscon.pl , a kryształy zamówiłem u Shappi Workshop.

Dodane przez: Bartek Przybyłka 0 Komentarzy